PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Seznamte se s Google Scholar!

Každý student ví, že dobrá a kvalitní práce je založena na dvou zásadních věcech: přesných citacích a kvalitních zdrojích. Mnozí si ještě z dob psaní seminárok pamatují na dlouhé řady v knihovnách, výpůjční lístky a ošoupané výtisky, které si pamatují éru studia našich prarodičů.

Avšak odborných prací je stále více a globální trh nám otevřel nejen dveře na dovolenou do Egypta, ale i možnost používat při práci odborné práce, zahraniční literaturu či monografie významných profesorů, kteří mají ve své profesi uznávané postavení.

Informace z celého světa

Jak se k těmto pracím dostat? Řekněme, že jste studentem frankofonních jazyků na filozofické fakultě a píšete práci o literárním díle Bídníci. Pokud toužíte v referát či diplomové práci citovat některého významného profesora třeba ze Sorbonně, nemusíte jeho publikovanou esej shánět na internetu či dokonce přeloženou do naší rodné řeči (to by se vám zřejmě ani nedostalo, že?).

Sáhnete po nabídce internetové databázi Google Scholar, která studentům z celého světa poskytuje možnost využít ke studiu díla z celého světa. Je to vlastně volně dostupný webový vyhledávač, který poskytuje ať už kompletní odborné texty nebo metadata vědecké literatury. Jeho výhodou je, že obsahuje texty nejrůznějších druhů a najít potřebné informace zde může každý student z jakéhokoli oboru.

Samotný Google Scholar funguje jako internetová knihovna od roku 2004. Kdysi šlo o zpoplatněnou službu, dnes jsou všechny texty zpřístupněny zdarma (a jsme u otázky autorských práv, které se Googlu tak často vyčítajú??).

Co zde najdete?

Dá se říci, že všechno. Odhaduje se, že na Google Scholar se momentálně nachází 160 milionů odborných textů, z toho 100 milionů z nich představuje odborné články, které vyšly v angličtině. Kromě nich zde naleznete nepřeberné množství zveřejněných rigorózních či diplomových prací, knih, článků, abstraktů, soudní rozhodnutí, patenty, monografie a technické zprávy.

Za jednu z největších výhod se pokládá přístup ik těm dokumentů, které jsou z různých důvodů momentálně těžko dostupné. Pokud se rozhodnete citovat některého autora, Google Scholar vám vytvoří seznam jeho citací. Ten může být při známém autorovi poměrně bohatý.

Další velkou výhodou je, že můžete sáhnout po autorovi, který by byl v slovenském, českém či polském jazyce nedostupný, nebo se inspirovat tématy diplomových a rigorózních prací, které aktuálně rezonují na zahraničních univerzitách. Přečíst si, jaké netradiční sociologické výzkumy probíhají na Harvardu, zda kam se posunula pedagogická disciplína ve skandinávských zemích, opravdu stojí za to.

Vyhledávání v Google Scholar funguje na několika úrovních. Pokud knihovnu párkrát vyzkoušíte, najdete si svůj systém a více se vám nebude chtít prohrabávat Slovenské databázemi.

Nejjednodušší je základní vyhledávání podle klíčových slov a pojmů. Oblíbené je také rozšířené vyhledávání na základě operátory, kteří mají za úkol upřesnit výrazy. Google Scholar zároveň dokáže vyhledávat články na základě aktuálnosti. Jednoduše zadáte poslední články, a aktuální text se objeví.

Mimochodem, pokud máte obavu z nesprávného citování či zadávání bibliografických údajů do práce, na Google Scholar najdete i samostatnou kategorii, která se správné citaci a zaznačovaniu bibliografických údajů věnuje.

Objevili jste v sobě vědeckého ducha s láskou k psaní? Tak vězte, že odborné články na známý internetový vyhledávač můžete i vy. Kdoví, možná někomu v blízké budoucnosti vaše znalosti poslouží.