PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Jak se hodnotí odborný text v závěrečné práci?

Specifika hodnocení těchto závěrečných prací jsou podobná, prakticky se liší především požadavky na odbornost a náročnost textu a na jeho rozsah.

 

Pravidla hodnocení odborného textu by měli studenti znát předem, aby se tak vyvarovali případných chyb a nedostatků ve své bakalářské či diplomové práci

Uvedené závěrečné práce hodnotí vedoucí práce (konzultant), a zároveň oponent. Toho většinou vybírá vedoucí práce a může jím být například pedagog katedry, odborník v daném oboru z praxe; chce-li student oponenta vlastního, musí jeho volbu schválit příslušná katedra vysoké školy. (Poznámka: u disertačních prací se vedoucí práce nazývá školitel).

Posudek odborného textu závěrečné vysokoškolské práce má zhruba tuto strukturu:

  1. Hodnocení úrovně práce z formálního hlediska -  celková úprava textu, formální stránka zpracování podle předlohy a šablony dané VŠ (ta je zpravidla uvedena v příslušné směrnici rektora nebo děkana VŠ), řádné citace u jednotlivých částí odborného textu a úroveň citací podle platné normy.
  2. Dalším hodnotícím kritériem je splnění stanovených cílů práce či hypotéz, jež byly formulovány v úvodu.
  3. Hodnocení schopnosti studenta samostatně pracovat na textu odborné práce – práce s odbornými zdroji a jejich seznam, logická návaznost odborného textu, relevantnost a aktuálnost informací.
  4. Hodnotí se tvůrčí přístupy – volba metod a technik při zpracování odborného textu a jejich správná aplikace a dále výsledky a výstupy praktické části práce.
  5. Hodnocení výsledků bádání studenta – statistického vyhodnocení výzkumu a jeho grafického znázornění, formulace a interpretace výsledků, návrhy a doporučení na základě výzkumu.
  6. V hodnotícím posudku vedoucího i oponenta mají být pozitiva a negativa práce - připomínky i negativní stanoviska pak student zpracovává při obhajobě bakalářské či diplomové práce.
  7. Závěrečný posudek práce zahrnuje jak aktivitu studenta při zpracování, tak při konzultacích k dané závěrečné práci. Jsou v něm uvedeny i otázky k obhajobě práce, a to ze strany vedoucího práce i ze strany oponenta.