PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Studium na vysoké škole a podnikání

Dříve bylo běžné, že si studenti VŠ přivydělávali brigádami. Tehdy měli často už založené rodiny, které bylo zapotřebí finančně zabezpečit.

I v současnosti mladí lidé potřebují peníze, a tak, kromě brigád, začínají vysokoškoláci při studiu podnikat. Tímto způsobem získají nejen finanční prostředky, ale mohou uplatnit znalosti, které se už na škole naučili a převést je do praxe.

Lze však vůbec zvládnout obě aktivity najednou? Inu, záleží na více okolnostech. Jednak na schopnostech a vytrvalosti studenta a také na oboru podnikání. Každopádně stát vychází podnikajícím studentům do 26 let vstříc – tehdy je živnost (OSVČ je daňově výhodnější než s.r.o. a je spojena i s menší administrativou) posuzována jako vedlejší výdělečná činnost, tudíž se v prvním roce podnikání neplatí zálohy na sociální a zdravotní pojištění. Tyto poplatky za studenty odvádí stát. A to není všechno. Kromě běžných úlev na dani z příjmu (vynaložené náklady, sleva na poplatníka, daňové zvýhodnění na děti a případně na manželku) mají studenti nárok na slevu na studenta.

Jak tedy začít?

Aby mohl student odstartovat samostatnou výdělečnou činnost, potřebujete si na kterémkoliv Živnostenském úřadu zařídit živnostenské oprávnění. Dokladem o něm již není Živnostenský list (i když původní ŽL stále platí), nýbrž Výpis ze živnostenského rejstříku. Pokud chce vysokoškolák zahájit volnou živnost, stačí mu k tomu pouze Občanský průkaz a uhradí správní poplatek. Ten, kdo chce provozovat živnost vázanou či řemeslnou, musí ještě doložit potvrzení o odborné způsobilosti (maturitní vysvědčení, výuční list, kvalifikační zkoušky, a podobně).

Další povinností podnikajícího studenta je doložit potvrzení o studiu na zdravotní pojišťovnu a správu sociálního zabezpečení. Při přihlášení na finančním úřadu uvede, mimo jiné, i číslo účtu.

Jestliže budou roční příjmy vyšší než 30 tisíc Kč, musí studující podnikatel či živnostník odevzdat na konci kalendářního (nebo hospodářského) roku Přiznání k dani z příjmu fyzických osob (event. právnických osob).

Kdybyste podnikání při studiu nezvládali, je možné kdykoliv provést přerušení, anebo zrušení živnosti. A kdybyste nezvládali studium při podnikání – třeba zpracovávání odborných prací, jako jsou: semestrální práce, bakalářská či diplomová práce, je na vás, abyste sami rozhodli, co je pro vás důležitější a jak nastalou situaci řešit.