PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Rigorózní práce je cestou k malému doktorátu

Rigorózní práce nebo "rigorózka" je další součástí postgraduálního studia. Její napsání je podmínkou k získání malého doktorátu, který otevírá příležitost k vědeckovýzkumné práci na univerzitě. Rigorózní práce zahrnuje 70 až 90 stran odborného textu, na kterém má student prostor během postgraduálního studia pracovat. Vzhledem k požadavkům univerzity nemusí jít vždy jen o téma s vědeckým zaměřením.

Hlavním požadavkem text je vysoká odbornost a patřičná hloubka informací. Znamená to zároveň osobní angažovanost v daném tématu, či přímo práci s problematikou či projektem, který je námětem práce. Snad jen třeba podotknout, že narozdíl od standardních vysokoškolských prací jako bakalářská či diplomová práce si ta rigorózní vyžaduje patřičné využití v praxi.

Třetí stupeň studia

Koho se rigorózní práce týká? V rámci rigorózních zkoušek ji musí vypracovat studenti třetího stupně vysokoškolského studia. Po úspěšné obhajobě jim před jménem či za jménem přibude titul JUDr., PhDr., ThDr., ThLic. či PeaDr.

Jinak zůstává forma práce standardní se všemi ostatními vysokoškolskými počiny. Musí obsah úvod, abstrakt, závěr, metodickou část - v tomto směru si zachovává standardní formu. Jeden malý rozdíl při formální stránce však najdete.

Psát rigorózní práci můžete jen jedním typem písma: Times New Roman, velikost 12, řádkování 1,5. Toto písmo si mnozí studenti pamatují ještě ze semestrálních prací a projektů a obvykle se upřímně těší, až budou moci po čase změnit typ a velikost kurzívy.

Bez čeho se rigorózní práce neobejde?

V první řadě bez použití zahraniční literatury a zdrojů. Je velmi důležité čerpat ze širokého a bohatého zdroje literatury, monografií a prací. Stejně jako vám prospěje zjistit si, zda některá univerzita na Slovensku nebo v blízkém zahraničí nepořádá na problematiku, kolem níž se vaše práce točí, zajímavou přednášku.

Druhý důležitý bod je již zmíněný přínos v praktickém směru. Rigorózní práce se nedrží jen suchopárný teorie, ale představuje konstruktivní nápad a vklad svého autora.

Mezi požadavky univerzity patří, aby student, který se o získání titulu uchází, byl schopen samostatně pracovat v oboru a vytvářet nové poznatky. Dejte si pozor na jednotlivé požadavky, které univerzita předkládá. Pokud totiž některou zásadu nedodržíte, vaše rigorózní práce nebude přijata a akceptována.

Samozřejmostí je její originalita. Rigorózka nemusí být postavena jen na nové myšlence či nápadu, stejně může rozšiřovat a prohlubovat problematiku, které jste se věnovali například v diplomové práci. Avšak pozor, nesmí mít jen kompilační charakter.

Chcete-li se před komisí či nepříjemným děkanem opravdu blýsknout, můžete si na napsání rigorózky zvolit i jiný než slovenský jazyk. Avšak i zde si musíte dát pozor na gramatiku a stylistiku.

Rigorózní práci může tvořit soubor recenzovaných prací, které student publikoval. V tom případě celou práci doplní úvodem, v němž popíše problematiku, které se v pracích věnoval.

Co čeká studenta po napsání rigorózní práce?

Především dobrý pocit. Avšak pak musí na studijním oddělení odevzdat práci ve dvou kožených vazbách. Součástí je i studentům podepsána licenční smlouva k rigorózní práci. Rigorózní práce má samozřejmě i svého oponenta, který práci doplní o své postřehy a poznámky. Ten bude doručen studentovi do 15 dní před začátkem zkoušek.

Na rigorózní zkoušku si každý student musí dát přihlášku, která obsahuje vysokoškolský diplom (ne originál, ale potvrzenou fotokopii) a fotokopii oddacího listu, pokud mezitím změnilo příjmení studenta. Nezapomeňte doložit i fotokopii vysvědčení o státní závěrečné zkoušce či seznam publikovaných prací, pokud jste na nějakých během studia pracovali.

Děkan fakulty by vám měl do 30. dnů od podání žádosti doručit odpověď spolu s pozvánkou na závěrečné zkoušky. Její součástí je nejen obhajoba, ale i přezkoušení z povinného a volitelného předmětu. Po absolvování přezkoušení už studentovi nezbývá než čekat na rozhodnutí komise o tom, zda zkoušce v oboru vyhověl nebo nevyhověl.