PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Nápady na téma bakalářské a diplomové práce pro studenty psychologie

Čaká vás budoucí rok psaní bakalářské nebo diplomové práce? V tom případě již mnohokrát očekáváte, jaké nápady na téma závěrečných prací připraví vaši učitelé a doktorandi. Pokud ale hledáte něco originálního, nápad, který byste našli nebo chcete zaujmout, je ideální zvolit si téma podle vlastního výběru. S dobrou písní a pútavou závěrečnou prací můžete nejen získat diplom (např. Také jsou ambbíny studentů), ale také vytvořit takovou diplomovou práci, která bude pro vás odrazovým mostíkem do akademického světa.

Tentokrát jsme připravili nápady pro studenty psychologie, kteří hledají zajímavý a netradičný nápad. Budeme rádi, pokud vás náš seznam inspiraje.

Feminizmus, Meetoo a postavení ženy v společnosti

Pokud trochu sledujete společenské dianie, jistě vám neuniklo, že v roce 2018 hýbalo především ženská hnutí Meetoo, která upozorňovala na postavení žen v společnosti. Feminizmus jako taký se stal globálním fenoménem. Vytvoříme nové aktivity, sdružení, časopisy, na Slovensku máme dokonce feministické vydavatelství.

Co takhle hledat na celkovou problematiku zblízka? Urobit průzkum mezi kamarátkami, nahlížet do nějaké sociologické studie nebo jen kriticky zhodnotit vývoj hnutí? Pokud máte chápavého konzultanta s trochou nadhledem, může to být pútavá a velmi aktuální téma.

Fenomén Youtubering

Odtrhol mladých od teleků a posadil je k počítači a mobilom. Mladí pubertiaci, kteří se zabývají kariérou pomocí očního fotoaparátu, ale i mamičky v domácnosti, které před celým světem pranierují své děti, recepty a názory na diapozitivy. Fenomén Youtube znamená miliony lidí a všichni lidé dělají hvězdy.

Už méně se jedná o odvrácenou stranu rajů vlogů a haulov. Co robí s lidmi takáto sláva? Jak mění společnost? Ako vychováva mladých? Jsou osoby za kamerou naozaj vzory? Vzniká nám nová závislost? Tato téma je napriek tomu, že jste slavní slávu první dekádu, takřka neprebádaná. Nejvyšší čas, aby se na ni někdo díval zblízka.

Domovy důchodců a stav naší společnosti

Tato téma je vhodná i pro studenty andragogiky. Prečo? Množstvo slovenských žen odjíždí týden do Rakouska, Německa a Švýcarska, aby se postarali o tamojších důchodců. Namiesto domova důchodců jim tak čeká nadstandardní celodenní opatera v domácím prostředí, pohodlí, společnosti a vždy navarený oběd.

Naopak, u nás začínají docházet "zdroje", ať už personální nebo finanční, aby byli o českyćh důchodcov postarané. Ani samotné rodiny nepředstavují žádnou příležitost k tomu, aby se vztahovaly na příbuzné, jak to bylo běžné.

Jaký dopad mají na kvalitu života starého člověka tyto rozdíly mají? Co pre našich důchodců robí stát? A co s tím můžeme udělat? Na všechno se můžete zamerať ve své práci.

Novodobé "závislosti"

Závislost, která není jen otázkou alkoholizmu a drog. Nakoniec, dnešní doba, životní styl a přínos přispěli k vzniku nových, někdy těžce léčebných duševních poruch, než jsme poznali dodnes.

Závislost na zdravém životním stylu nahradila anorexii a bulimii. Pribúda workoholizmus, závislost na nakupování, dokonce i na internetu, počítačových hrách, sociálních sítích. Psychologové dokonce upozorňují na to, že i nestálé fotenie je samo o sobě příznakem možných duševních poruch. Podívejte se na tyto fenomény zblízka a zároveň proveďte průzkum mezi kamarády, spolužáky a dnešní tridsiatnikmi. Výsledky budou více než zajímavé.

Miléniovci jako téma, která hýbe společností

Že netušíte, kto to je? Miléniovia jsou dnes třiceti a čtyřiceti, kteří jako "komunita" představují obrovský vplyv mezi tím, jak vypadal společnost doteď, a co ji čaká. Špecifická skupina prežila obrovskú zmenu. Kým jejich rodičia žijí tvrdou prací, sporením a rodinou, dnešní aktivní pracovní generace hledá především vlastní cíle, smysl života a kariéru šitú na míru.

Miléniovia přinesli do světa nové pojmy: jak začali žít se sociálními sítěmi, říkali o cirkulované ekonomice, nulovému odpadu, sebahodnote a cestování z premenili z týdenního oddychu na životní styl. Na druhém straně jsou odmítnuty závazky, nevzbuzovat, děti, rutiny, těžko obetovat, usadovat, přizpůsobovat.

Na tému miléniov vzniklo velké množství studií, průzkumů, kníh. Stačí jen zasadit do knihovny nebo za internet a hledat. Materiálu budete mít až po rigo práci.

Domácí vzdělávání

Téma, která hýbe naším školstvom. Otázka, kam se uberají dnešní školy, vyřešilo mnoho rodičů tak, že jejich děti vzali domov a učí je v obývačke. Tak, jak chcú. Napriek tomu, že jejich stát nedotuje a nepodporuje. Pokud se rozhodnete přijmout takovou téma, bez obav se obraťte na nějakou komunitu, kterou najdete také na facebooku. Všichni rodiče jsou ochotni zapojit se do rozšiřování myšlenky domácího školství nebo přiblížit vám způsob, jak se to doma dá.

Zaujímavé je srovnání jednotlivých zemí. Kým v USA je domácí vzdělávání jednou z běžných alternativ, v mnoha zemích je zcela zakázáno. Například Česko a Slovensko samotná myšlenky toleruje, ale nepodporuje. U našich sousedů se dokonce rozrůstá myšlenka unschoolingu, co stojí za pozornost.

Aké jsou domácí školy ve srovnání s těmito běžnými? Jaké jsou jejich plusy a mínusy? Majú budoucnost? Ame na ne naozaj připravení? Všechna témata jsou určena k výběru těchto témat. Pokud máte pokročilé a moderně smýšľajúce profesory, rozhodně zaujmete. Není-li k dispozici minimální stát za diskusi, která během prezentace bakalářské nebo diplomové práce rozprúdite.