PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Jak získat stipendium?

Co je stipendium, to pravděpodobně všichni víme. Jde o peněžitou podporu studentů a mladých vědců. Obecně mohou získat stipendium studenti středních i vysokých škol, a to ve věku 15 – 26 let. Jednou z podmínek je prospěchový průměr, který musí být lepší než 2,0. Stipendium na VŠ se v základu řídí zákonem 111/1998 Sb. o vysokých školách a rozlišuje se až devět druhů stipendií: prospěchové, stipendium za tvůrčí výsledky, sociální, ubytovací, účelové, doktorské, zvláštní, pro cizince, pro české studenty do zahraničí.

 

 

Prospěchové – každá univerzita si může stanovit vlastní podmínky vyplácení, navíc mají školy odlišné nároky na studenty, a proto se výše stipendia může na různých školách lišit. Částky se mohou pohybovat od stokorun až po tisíce.

Rozhodně se kvůli stipendiu vyplatí snažit se o ty nejlepší studijní výsledky a o vynikající prospěchový průměr. Vysokoškolské studium samo o sobě je záležitostí velmi nákladnou, a tak každá koruna k dobru se studentům hodí. Takže stojí za to se takzvaně „šprtat“, abyste vždy získávali co nejlepší hodnocení a své seminární, semestrální či bakalářské práce vypracujte s co největší pečlivostí a ke spokojenosti svých profesorů, ať si prospěchové stipendium udržíte po celou dobu studií.

  • Ubytovací – k získání tohoto stipendia je zapotřebí být studentem prezenčního studia a nesmíte překročit jeho standardní dobu. Kromě toho nesmí student bydlet v témž okrese, jako studuje. Podrobné podmínky pro získání ubytovacího stipendia najdete ve studijním řádu.
  • Sociální – v tíživé sociální situaci studenta a při prezenční formě studia je možné pomýšlet na tento druh stipendia. Vztahuje se na studenty, kteří mají nárok na přídavky na děti. To je však podmíněno ještě výší příjmů v rodině – ten nesmí přesáhnout součin částky životního minima a koeficientu 1,5. Přitom nesmíte studium přerušit, jinak o nárok na sociální stipendium přijdete. Takže při splnění všech podmínek můžete získat 1620 Kč za každý z deseti měsíců akademického roku a po celou standardní délku studia. Žádost o stipendium dokládá student potvrzením úřadu státní sociální podpory.
  • Za tvůrčí výsledky –  touto formou stipendia bývají odměňování studenti za mimořádné výzkumné, vývojové, vědecké, umělecké a další výsledky, které přispívající k rozšíření jejich znalostí.

A citace na závěr: „Stipendia může přiznávat také MŠMT podle programů vyhlašovaných ministrem, s přihlédnutím k závazkům z mezinárodních smluv, kterými je Česká republika vázána.