PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Jak si obstarat skripta a další odbornou literaturu

Chystáte-li se ke studiu vysoké školy, anebo vám začíná další semestr, budete potřebovat spoustu studijních materiálů, jako jsou učebnice, skripta, a další odborná literatura. Kdy je začít shánět a jak je získat?

 

 

„Prváci“ – tedy studenti v prvním semestru by si měli nejdříve zjistit, co vlastně všechno budou potřebovat a pak tyto materiály shánět. Předem už bývá zadána odborná literatura, bez níž by byl student ve zkouškovém období, například hned při první semestrální práci, zcela ztracen. Proto tyto nekonečné seznamy cvičebnic a jiných učebních materiálů nepodceňujte a sežeňte si je co nejdříve.

Zakoupení potřebných skript a učebnic v knihkupectví (kamenná i on-line) se nabízí jako první, ale ne každý má dostatek finančních prostředků pro pořízení zcela nových studijních materiálů.  Mnoho škol má i své vlastní nakladatelství a prodejny literatury, například Karolinum. Tam byste měli najít také tu nejnovější literaturu, a to zejména od vyučujících, kteří knihy vydávají, a znalosti z nich pak u zkoušek požadují.

Ten, kdo nové učebnice v knihkupectví nakupovat může, má naprostou jistotu nejnovějšího vydání.

Ve větších městech najdou studenti vysokoškolská skripta v antikvariátech. Ty mívají své webové stránky, takže si pohodlně na internetu zjistíte kde, co a za kolik tam můžete pořídit. Pro klid v duši je však vhodnější si do antikvy zajet osobně, abyste viděli, v jakém stavu učebnice jsou a zda jsou ke studiu ještě použitelné.

Starší učebnice je možné nakoupit na školních burzách, které většina fakult a kateder pořádá nejméně 2x ročně. Pokud se dobře znáte se staršími studenty, můžete učební materiály zakoupit i od nich, a to většinou za velice slušnou cenu. Navíc tito starší kolegové již vědí, co budete nezbytně potřebovat a bez čeho se obejdete. V obou uvedených případech si však dejte pozor, je-li vydání skript a učebnic aktuální.

Dalším tipem pro shánění studijních podkladů jsou knihovny. Školní, městské, Národní knihovna, anebo Knihovna Akademie věd ČR. Knihovny s možností výpůjčky vysokoškolských učebních materiálů jsou například v Národním pedagogickém muzeu, v Muzeu hlavního města Prahy, anebo v Moravské Galerii v Brně – někdy je prostě nutné zajet i do jiných měst, z nichž se můžete vrátit s velice dobrým „úlovkem“.

Neseženete-li všechna skripta v tištěné podobě, můžete zvolit skripta  elektronická. Nic za ně nezaplatíte a postupně si je můžete začít i tisknout.

Některá skripta lze nahradit i pravidelnou účastí na přednáškách, kde si můžete psát své vlastní poznámky, v nichž se dobře vyznáte, a bude se vám z nich dobře učit.