PROFESIONÁLNÍ AUTOŘI

Náš tým tvoří vysokoškolsky vzdělaní autoři s dlouholetými zkušenostmi s tvorbou odborných textů.

DODRŽOVÁNÍ TERMÍNŮ

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

100% ORIGINALITA

Všechny doklady jsou vypracovány jako originál na základě požadavků klienta. Nehrozí žádné plagiáty.

CENOVÁ NABÍDKA DO 24 HODIN

Okamžitě vám přidělíme vhodného autora, který do 24 hod. posoudí vaše individuální požadavky a pošle cenovou nabídku.

Jak na prezentaci seminární práce?

Samotná příprava a následné sepsání seminární práce bývá dost vyčerpávající, avšak tím vaše povinnost nekončí. Je tu ještě další úkol, a to práci prezentovat. Když nepodceníte přípravu, mohlo by to jít snadno. Předem si zjistěte, jak dlouho má vaše prezentace asi trvat. Obvykle to bývá asi tak deset minut. Za tu dobu musíte klidně, ale přitom s dávkou sebevědomí pohovořit a představit celé své dílo. Dejte pozor na to, aby prezentace nebyla příliš dlouhá. Při nacvičování doma si hlídejte čas a proslov patřičně upravte na požadovanou délku.

 

Samotná příprava a následné sepsání seminární práce bývá dost vyčerpávající, avšak tím vaše povinnost nekončí. Je tu ještě další úkol, a to práci prezentovat.

Když nepodceníte přípravu, mohlo by to jít snadno. Předem si zjistěte, jak dlouho má vaše prezentace asi trvat. Obvykle to bývá asi tak deset minut. Za tu dobu musíte klidně, ale přitom s dávkou sebevědomí pohovořit a představit celé své dílo. Dejte pozor na to, aby prezentace nebyla příliš dlouhá. Při nacvičování doma si hlídejte čas a proslov patřičně upravte na požadovanou délku.

Abyste publikum zaujali a udrželi po celou dobu prezentace jeho pozornost, je zapotřebí dostatečně hlasitý a sebejistý projev. To si můžete nacvičit doma, třeba pěkně před zrcadlem. Možná vám to teď připadá legrační, ale úspěšní můžete být jen tehdy, předstoupíte-li dokonale připraveni. Při tréninku se soustřeďte na případná „ehm“, „vlastně“, „prostě“ a další zlozvyky mluveného slova a pokuste se je vypustit. Pokud se vám to nepodaří, publikum přestane vnímat obsah prezentace a začne počítat, kolikrát jste výplňový zvuk či nepatřičný výraz použili.

Kromě verbálních zlozvyků má kdekterý jedinec i další, a to třeba neklidné tělesné pohyby. Někdo se při hovoru pohupuje v kolenou, jiný přechází, další mačká nepřetržitě propisovačku. Snažte se tyto projevy eliminovat – nepůsobí dobře, vypovídají o vašem neklidu a nepřipravenosti.

Vy buďte naopak připraveni i na možné otázky; pokud se vám podaří být v klidu, vaše mysl už sama najde ty správné odpovědi.

Doma se neostýchejte požádat rodiče či kamarády, abyste jim mohli prezentaci předvést. Aby oni byli vaším prvním publikem. Víc hlav víc ví. A tak vám vaši blízcí mohou pomoci odstranit některé nedostatky a vy svou školní prezentaci pak můžete zvládnout na jedničku.

Nezapomeňte ani na to, že prezentace má mít určitou strukturu. Po uvedení titulní strany, pokračujte úvodem, v němž přítomné seznámíte se záměrem a cílem své práce. Následuje teoretická část, metodika, výsledky a závěr, v němž vše shrňte, případně navrhněte další postupy k řešení dané problematiky.